• Wskaźnik Trakcyjny Napięcia Stałego WTNS-2

Wskaźnik trakcyjny napięcia stałego WTNS-1 dla sieci trakcyjnej o biegunowości dodatniej względem ziemi oraz w odmianie WTNS-1/A dla sieci trakcyjnej o biegunowości ujemnej względem ziemi przeznaczony jest do sprawdzania obecności lub nieobecności napięcia w sieciach prądu stałego w szczególności w trakcji kolejowej i tramwajowej w zakresie od 0,2 kV do 4 kV. Wskaźnik posiada dwusegmentowy wyświetlacz LED, wskazuje z rozdzielczością 0,1kV. Wskaźnik współpracuje z drążkiem izolacyjnym typu TDO-4-B, TDI, TDI/I, TDI/II lub UDI-B. Składa się on z dwóch części:
• rezystancyjnej z kołkiem stykowym mocowanej w głowicy drążka,
• wskaźnikowej z wyświetlaczem cyfrowym i magnetycznym zaciskiem uziomowym,
połączonych przewodem oraz posiada dodatkowo zacisk uziemiający z metalową płytką przystosowaną do zamocowania zacisku magnetycznego.
Wskaźnik można używać w warunkach wnętrzowych jak i w napowietrznych w zakresie temperatur od –25 do +70°C i wilgotności względnej od 20 do 96 % co odpowiada kategorii klimatycznej N +W wg normy PN-EN 61243-1:2007.


Źródłem zasilania wskaźnika jest bateria alkaliczna 9V typ 6LR61 mająca gwarancję szczelności. Dopuszcza się także stosowanie przyjaznych dla środowiska akumulatorów niklowo-metaliczno-wodorkowych o napięciu 8,4 V 150 mAh typ 6F22 NiMH i odpowiednich ładowarek np. firmy GP Bateries. Akumulatory i ładowarki użytkownik kupuje we własnym zakresie. Baterię można łatwo wymienić w sposób opisany w instrukcji dla użytkownika wskaźnika WTNS-1 oraz WTNS-1/A. Wskaźnik posiada mikroprocesorowy układ elektroniczny, który zapewnia dużą stabilność ustawionego napięcia sygnalizacji (nie ma możliwości regulacji czułości przez osoby postronne) oraz odporność na krótkotrwałe działanie podwyższonego napięcia roboczego.


W czasie samokontroli sprawności oraz w czasie wskazywania obecności napięcia, wskaźnik WTNS-1 i WTNS-1/A emituje dobrze słyszalny sygnał akustyczny i widzialny optyczny na wyświetlaczu cyfrowym.
Przyłączenie części rezystancyjnej wskaźnika z kołkiem stykowym do przewodu trakcyjnego umożliwia rozładowanie pojemności tego przewodu i właściwe stwierdzenie obecności napięcia lub jego brak, a wyświetlacz cyfrowy w części pomiarowej umożliwia orientacyjne określenie wartości napięcia na przewodzie trakcyjnym.


Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra

Wskaźnik Trakcyjny Napięcia Stałego WTNS-2

  • Kod produktu: WTNS-2
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • 2 651,88zł

  • Netto: 2 156,00zł

Powiązane produkty

Szafa elektroizolacyjna SE-145

Szafa elektroizolacyjna SE-145

Szafa elektroizolacyjna SE-145Przeznaczenie i zakres zastosowań:Szafa służy do przechowywania sprzęt..

713,40zł Netto: 580,00zł